T A L E N T O V É   S K Ú Š K Y   do  D F S   Z E M P L Í N  I K 12. A 13.JÚNA 2024  

FS Zemplín !! Medzinárodný folklórny festival Strážnice: Oslava pestrosti kultúr a tradícií!

Od roku 1946 sa koná Medzinárodný folklórny festival Strážnice a tento rok, od 27. do 30. júna 2024, sa tohto kultúrneho podujatia zúčastníme aj my - Folklórny súbor Zemplín!

Festival, organizovaný Národným ústavom ľudovej kultúry, je jednou zo základných úloh ultúrneho dedičstva a každoročne prinesie radostné chvíle a vzácnu možnosť spoznať rôznorodosť folklórnych tradícií z celého sveta.

Program od FS Zemplín: Potešíme divákov v piatkovom a sobotňajšom programe zahraničných súborov s naším vystúpením "Z krajin za obzorem". Po takmer 40 rokoch sme opäť prijali túto výzvu a budeme hrdí prezentovať seba a náš mesto na tomto slávnom festivale. Festival nám zabezpečil stravu a ubytovanie, no hradíme si hlavne náklady na prepravu. Preto sa obraciame na mesto Michalovce s prosbou o finančnú podporu na cestovné náklady.

Festivalný zážitok: V programe festivalu sa môžete tešiť na krásu ľudových piesní, tancov a krojov v slávnostnom sprievode aj v mnohých rôznych programoch. Okrem toho si môžete vyskúšať tance z cudzokrajných kútov sveta a spoločne si zaspievať a zatancovať pri ľudových muzikách. Festival ponúkne zábavu aj poučenie a umožní vám spoznať kultúry z celého sveta.

Nezmeškajte túto výnimočnú príležitosť zažiť festival plný radosti, zábavy a kultúrneho bohatstva! Tešíme sa na vašu podporu a na spoločné stretnutie na Medzinárodnom folklórnom festivale Strážnice!Zaregistruj sa!

Ak si chcete prispievať do fóra, musíte sa najprv zaregistrovaťFS Zemplín ďakujem za podporu Fondu na podporu umenia na zahraničnú prezentáciu na medzinárodnom festivale "Festivals du Sud" bez ktorého by bola táto cesta finančne náročná.
Túto zahraničnú prezentáciu nám z verejných zdrojov podporil _Fond na podporu umenia  
Folklórny súbor Zemplín, ďakuje mestu Michalovce za finančnú podporu k 65. výročiu v rámci sprievodného programu - výstavy krojov a fotografií pod názvom POKLADY KROJOVNE, ktorá bola uvedená v galérií ZKCaH Michalovce. 
Folklórny súbor Zemplín, ďakujem Košickému samosprávnemu kraju za finančnú podporu pri príležitosti osláv 65. výročia od svojho vzniku. Galaprogram bol uvedený v Mestskom kultúrnom stredisku Michalovce.  Folklórny súbor Zemplín ďakuje za finančnú podporu na zahraničnú prezentáciu na medzinárodnom festivale Festivals du Sud, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
  
 

Folklórny súbor Zemplín ďakuje za finančnú podporu pri naštudovaní nového programu KORENE, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.Folklórne združenie Zemplín a Detský folklórny súbor Zemplínik, ďakuje za vydanie CD, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


 Folklórne združenie Zemplín a FS Zemplín, ďakujú mestu Michalovce, zriaďovateľovi Zemplínskemu kultúrnemu centrum a hvezdáreň Michalovce a sponzorom Termostav-Mráz s.r.o., Košice, Sladovňa a.s., Michalovce, Ingema s.r.o., Michalovce ako aj nemenovaným sponzorom, za finančnú podporu v roku 2019, vďaka, ktorej mohla byť zrealizovaná zahraničná prezentácia v Indii.              
                                                              

Folklórne združenie Zemplín a FS Zemplín ďakujú mestu Mestu Michalovce za finančnú podporu doplnenie krojovej výbavy k novopripravovanému programu, ktorý bude uvedený v roku 2021.
   
www.zemplin.org© by :


 Email
 Eshop
Aktuality

Rozvrh 2023_2024 DFS Zemplínik
5.09.2023 ...viac

2% z Vašich daní pre DFS Zemplínik a FS Zemplín
5.02.2023 ...viac

Napísali o nás...Stretnutie mladých Košickej eparchie 2022
21.11.2022 ...viac

INDICKÉ ZLATO CESTUJE DOMOV
14.10.2019 ...viac

Dnes je , meniny má